10959537_801653149924798_4117993277496537536_n

Lojtari Chris Smith i New York Nicks ne NBA tash zyrtarisht eshte lojtar i KB PEJA (Video)

Pas shume negociatave, lojtari Chris Smith edhe zyrtarisht eshte lojtar i KB PEJA

Smith ka luajtur ne njerin nder kolegjet me te mira amerikane, Louisville Cardinals, me nje mesatare pre 9.1 pikeve, 1.9 asista dhe 3.6 kercime.

Pastaj ai vazhdoj ne ligen me te fort ne bote, ne ligen NBA ku per nje kohe ishte lojtar i New York Knicks si dhe pjese e Erie Bay Hawks ne ligen per zhvillim te NBA-se, D-League.

Chris Smith njeherit eshte vellau i yllit te NBA-se, J.R Smith.

Ndalohen të gjitha shkrimet dhe komentet që përmbajnë gjuhë diskriminuese,denigruese, të urrejtjes apo të nxitjes së veprimeve penale