090

Fatos Beqiraj edhe zyrtarisht lojtar i Dinamo Minsk

Futbollisti pejan, Fatos Beqiraj, edhe zyrtarisht lojar i Dinamo Minsk.

Fatos Beqirja është larguar nga skuadra kineze, Changchun Yatai.

Sulmuesi dhe njëherit reprezentuesi i Malit të Zi karrierën do ta vazhdoj në Bjellorusi.

Ish sulmuesi i Besës nga Peja, Dinamo Zagrebit dhe Buducnostit është anëtari i ri i skuadër së njohur nga ky vend, Dinamo Minsk.
Lajmi është bërë i ditur përmes rrjetit social Facebook, ku dhe është konfirmuar nënshkrimi i kontratës dyvjeçare me sulmuesin pejan.

Ndalohen të gjitha shkrimet dhe komentet që përmbajnë gjuhë diskriminuese,denigruese, të urrejtjes apo të nxitjes së veprimeve penale