45

Besa Famiglia nuk ka të ndalur

Besa Famiglia, vazhdon me përformanc të shkëlqyer në Superligën e Kosovës në Hendboll.

Viktimë e pejanëve, kësaj rradhe ishte KH Kastrioti nga Ferizaj, kurse ballafaimi i këtyre të fundit cilësohej si derbi i javës së nëntë.
Qysh nga fillimi i ndeshjes pejanët treguan “dhëmbët”, dhe dolën fitimtar në pjesën e parë dhe kështu përmbyllen takimin me avantazh prej katër pikëve, 34:30.

Pas kësaj fitore, Besa kryeson në randitjen tabeleare me 17 pikë, kurse Kastrioti radhitet i katërti me 10 pikë./GazetaLokale/

Ndalohen të gjitha shkrimet dhe komentet që përmbajnë gjuhë diskriminuese,denigruese, të urrejtjes apo të nxitjes së veprimeve penale