Kosovo's Majlinda Kelmendi receives the gold medal after winning the women's 52-kg judo competition at the 2016 Summer Olympics in Rio de Janeiro, Brazil, Sunday, Aug. 7, 2016. (AP Photo/Markus Schreiber)

Votoni – Majlinda Kelmendin për xhudisten më të mirë të vitit 2016

Mbretëresha e kategorisë -52kg, dhe njëherit kampionja olimpike, Majlinda Kelmendi meriton voten tonë. Votimi juaj radhitë kampionen tonë aty ku e meriton në numrin një të xhudos botërore në konkurencen e femrave. Linku ku mund të votoni: http://yearendvoting.ijf.org/judo/app?app_data=L2p1ZG8vanVkb2thL2NhdGVnb3J5L3llYXIvanVkb2thLzM%3D

big

Majlinda me një potez e rrëzon Big Mamen (Video)

Këngëtarja e njohur Big Mama është pranë publikut shqiptar çdo të dielë, përmes emisionit të saj “Mama’s trip”. Risi në emisionin e saj këtë vit kanë qenë vizitat nëpër qytete të ndryshme të Kosovës, gjersa destinacioni i radhës për emisionin e ri të këngëtares ka qenë qyteti i Pejës. Në YouTube është publikuar promoja e […]

majlinda1

Majlinda Kelmendi, e artë në Paris

Majlinda Kelmendi, pas rikthimit nga lëndimi shpartallon kundërshtaret  në Grand Slemin e Parisit. Ndërsa, Distria Krasniqi ka aritur të rënditen në vendin e 5-të dhe Nora Gjakova në vendin e 7-të. Më poshtë mund ta shihini edhe ecurin e meqeve të kampiones.   Dueli parë:  KELMENDI, Majlinda (KOS)  vs  SCHWARTZ, Roni (ISR), Dueli dytë: KELMENDI, Majlinda […]

rree

OPEROHET MAJLINDA KELMENDI

Kampionia e botës në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka kryer me sukses një ndërhyrje kirurgjike në gjurin e saj nga ekspertët në Spitalin Amerikan në Kosovë. Spitali Amerikan informoi se është kryer me sukses një ndërhyrje kirurgjike në gjurin e kampiones së botës në xhudo. Ajo kishte pësuar një lëndim gjatë përgatitjeve të fundit që ka […]

auto_Noraa1421517132

Nora Gjakova e fiton medaljen e artë

Nora Gjakova ka shkëlqyer në turneun “African Open Tunis 2015”. Xhudistja kosovare e ka zënë vendin e parë në kategorinë 57 kg, duke u stolisur me medaljen e artë. Nora Gjakova i fitoi katër luftëra, për t’u shpall më e mira e kategorisë së saj. Në xhiron e parë, Gjakova nuk kishte kundërshtare. Por, në […]

332

Dardan Pupovci e Xharavina, më të shpejtit

Skiatorët e klubeve të ndryshme të Kosovës bënë paraqitje shumë të mirë në Kupën e Rugovës” e cila u mbajt në Qendrën e Skive në Bogë të Rugovës. Skiatori i KS Alpi nga Peja, Dardan Pupovci dhe ajo e Pashtrikut, Elza Xharavina, dominuan në disiplinën e sllallomit në kategorinë e seniorëve. “Morën pjesë mbi 130 […]

nora

XHUDO: SHPËRBLIMI PËR NORA GJAKOVEN

Xhudistja Nora Gjakova dhe trajneri i saj, Driton Kuka kanë pranuar sot shpërblimet shtetërore për medaljen e artë të fituar në Kampionatin Evropian të Xhudos në kategorinë U-23, që u mbajt më 14 dhe 16 nëntor në Wroclaw të Polonisë. Shpërblimet atyre ua ndau Ministri Memli Krasniqi në një ceremoni rasti në MKRS. Bazuar në […]

45

Besa Famiglia nuk ka të ndalur

Besa Famiglia, vazhdon me përformanc të shkëlqyer në Superligën e Kosovës në Hendboll. Viktimë e pejanëve, kësaj rradhe ishte KH Kastrioti nga Ferizaj, kurse ballafaimi i këtyre të fundit cilësohej si derbi i javës së nëntë. Qysh nga fillimi i ndeshjes pejanët treguan “dhëmbët”, dhe dolën fitimtar në pjesën e parë dhe kështu përmbyllen takimin […]

2a

Bujar Nishani: Nderi i Kombit, Majlinda Kelmendi (FOTO)

Kampionia Botërore në Xhudo për kategorin -52kg, Majlinda Kelmendi, është nderuar nga Presidenti Shqiptar Bujar Nishani, për arritjet e sajë kulminante në sportin e xhudos, ku edhe njëherit rankohet në vendin e parë me maksimumin e pikëve nga të gjitha kategorit. “Në takim me dy herë Kampionen e Botës, Majlinda Kelmendi. “Nderi i Kombit” për […]

Rezultatet