Futboll
bernardi

Gjest emocionues i talentit pejan, Bernard Berisha (Video)

Ky është talenti pejan i cili dita ditës po pëlqehet shumë nga simpatizuesit e futbollit në Rusi. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha, momentalisht mbron ngjyrat e klubit Anzhi Makhachkala në Preimier Ligen Ruse. Bernardi i cili përveq sukseseve në futboll, cilesohet edhe me zemërgjërsin e ti. Shikoni gjestin e ti drejtuar një tifozi […]

leki

QORRAJ I BASHKOHET SKËNDERBEUT TË KORÇËS

Futbolli i Kosovës ka mbetur më i varfër pasi njëri ndër talentet e saj më të mirë, Florent Qorraj ka braktisur atë. Mesfushori fantastik i Besës së Pejës edhe zyrtarisht iu është bashkuar skuadrës nga Shqipëria, Skënderbeut të Korçës. 22-vjeçari ka arritur marrëveshje tri vjeçare me korçarët ndërsa do t’i bashkohet atyre gjatë ditëve në […]

090

Fatos Beqiraj edhe zyrtarisht lojtar i Dinamo Minsk

Futbollisti pejan, Fatos Beqiraj, edhe zyrtarisht lojar i Dinamo Minsk. Fatos Beqirja është larguar nga skuadra kineze, Changchun Yatai. Sulmuesi dhe njëherit reprezentuesi i Malit të Zi karrierën do ta vazhdoj në Bjellorusi. Ish sulmuesi i Besës nga Peja, Dinamo Zagrebit dhe Buducnostit është anëtari i ri i skuadër së njohur nga ky vend, Dinamo […]

Liga-Nder-Komunale

LIGA NDËR-INSTITUCIONALE E FUTBOLLIT TE VOGËL

E SHTUNË me 27.12.2014 Nr Ora Ekipi A Ekipi B Rezultati 1 17.00 Komuna Hidrodrini 2 17.45 Dukagjini Qendra Paraburgimit 3 18.30 ATK Arsimi GJIROJA E PARË E DIELE me 28.12.2014 Nr Ora Ekipi A Ekipi B Rezultati 1 17.00 Policia FSK 2 17.45 Biraria SHPK – Devolli Corporation 3 18.30 Elkosi PTK- PK Zhvillimi […]

e2

Milicaj e Gashi te Besa

Dyshja e Istogut, Mark Milicaj dhe Fatlum Gashi janë përforcimet e para të Besës për stinorin pranveror. Arritjen e marrëveshjes me futbollistët e konfirmon kryetari i klubit pejan, Shemsedin Muhaxheri. Edhe Milicaj tregon për marrëveshjen Skuadra e parë elitare që ka arritur marrëveshje me dy futbollistë cilësorë është Besa. Pejanët janë marrë vesh për kushte […]

mm

Besa mposhtë Vellaznimin

Besa e mposhtë Vellaznimin Besa ka aritur ta mposhtë Vellaznimin 2 me 0 dhe ta mbyll sezonin vjeshtor me fitore . Besa ja nisi furishem ndeshjen duke sulmuar nepermjet Rexhes mirpo pa sukses dhe keshtu pjesa e parë u mbyll me rezultat 0 me 0 ,pjesen e dyte Pejanet menjeher shenuan pas nje aksion te […]

p-euml-rfundon-stinori-p-euml-r-gashin_hd

Perfundon sezona për Gashin

Përfundon sezona për Gashin Sulmuesi i Besës së Pejës, Egzon Gashi, është lënduar në stërvitje dhe do të jetë i detyruar të qëndrojë jashtë fushave te futbollit për 15 ditë.Ai e ka zgjatur muskulin e këmbës së djathtë dhe kështu nuk do të ndihmojë skuadrën e tij në dy ndeshjet e fundit të stinorit vjeshtor.“Jam […]

2

Besa e pafat

Besa ka aritur vetem nje barazim ndaj Feronikelit 1 me 1 , Pejanët kaluan në epërsi nga penalltia me golin e Mensur Durakut, por një pikë skuadrës kryesuese nga ky udhëtim ia ‘dhuroi’ Fidan Hasani, me një autogol në minutën e 84-t. Duhet te cekim se tri raste te paqa i patë Kastriot Rexha qe […]

3

Kastrati ì Baranit premton fitore

Kastrati ì Baranit premton fitore. Neser zhvillohet derbi ì Liges se Dytë ndermjet Lugit Baranit dhe Luftetarit. Futbollisti i Lugit te Baranit Etnik Kastrati premton fitore ndaj Kf Luftetari , lojtari me pak fjalë per faqen tonë u shpreh jemi të pergaditum per këtë takim gjatë gjithë javes dhe nuk pranojm rezultat tjeter perveq fitores […]

Rezultatet