Basketboll
kb-peja

KB Peja, transferon superbasketbollistin Cameron Rundles

Peja e ka marr shumë seriozisht edicionin e sivjetmë në Superligë dhe tashmë Ligën Ballkanike, sepse gjasat që të kualifikohet në FIBA Europe Cup janë të vogla. Gjithsesi, pejanët përforcohen me një superlojtarë, basketbollistë jashtëzakonisht cilësor dhe i talentuar. Klubi i Pejës ka paraqitur regjistrimin në FBK-së, për fundorin amerikan Cameron Rundles Clifford, dhe mund […]

kb

Mposhtet KB Peja

Sigal Prishtina ka fituar me një pikë diferencë ndaj Pejës (85-84) në derbin e vlefshëm për fazën e dytë të Ligës Ballkanike. Dy skuadrat zhvilluan një takim atraktiv për shikuesit, ashtu si ndodh rëndom kur takohen këta dy rivalë. Sfida nisi më mirë për nikoqirët, të cilët e mbyllën çerekun e parë me nëntë pikë […]

vc

Peja mposhtë leht Besen

Peja ka filluar sezonin pranveror me fitore pasi mposhti me lehtesi Besen 96-58. Edhe pse Pa Samirin e Shimen Veselin Peja ishte shume me e mire se Besa pasi shkelqyen lojtaret Hajrizi e Hajdari ne kete takim. Qerekun e pare Peja e mbylli ne epersi prej 11 pikve 22-11 ne qerekun e dyte Pejanet shtuan […]

ccc

Shaptahoviç: Faleminderit Kosovë (VIDEO)

Samir Shaptahoviç e ka dhënë një intervistë ndryshe për “Zërin”, përmes së cilës ka folur për ish-skuadrat, tifozët, qytetet dhe për eksperiencën në Kosovë. Fundori i Pejës e jep po ashtu mendimin e tij për basketbollin kosovar, flet për ndeshjet që s’do t’i harrojë kurrë, për bashkëlojtarët më specialë që kishte dhe përgjigjet se a […]

mk

Pensionohet Shaptahovic, largohet nga Kosova

Plejmejkeri i KB Pejës, Samir Shaptahovic ka vendosur të pensionohet nga basketbolli. Plejmejkeri i KB Pejës, Samir Shaptahovic ka bërë të ditur se ka vendosur të pensionohet nga basketbolli. Ylli i madh i basketbollit kosovar me gjasë paraqitjen e fundit për Pejën do ta bëjë sonte në duelin kundër Rislkit në Ligën Ballkanike. “Kur para […]

20150120_192146

Peja mposhtet ne Karagaç

Peja ka pesuar humbje ndaj Risklit 91-93. Pjesa e pare u mbyll ne te mire te mysafirve 44-41 ,edhe ne qerekun e tretë Riskli ishte me e mire se Peja pasi e mbyllen ne epersi 70-65 ,qerekun e katert pejanet u munduan me te gjitha forcat qe ta fitojn ndeshjet mirpo ne fund nuk ariten […]

shp

Shaptahoviqi flet për “Zërin” duke qajtur: Sonte luan dhe pensionohet!

Samir Shaptahoviq ka konfirmuar për “Zërin” se sonte do ta luaj ndeshjen e fundit, dhe do të pensionohet nga basketbolli aktiv. Ai tha se do të mundohet t’i lë anash emocionet, në mënyrë që t’i ndihmojë Pejës ndaj TT Teodo – në kuadër të Ligës Ballkanike. Duke qajtur shkaku i vendimit që mori për t’u […]

KB-Peja

Peja peson humbje ne Tivat

Peja ka pesuar humbjen e tret ne Ligen Ballkanike pasi u mposhtë nga Teodo 78-71 . Pejanet ja nisen mirē qerekun e pare ku e mbyllen ne te mire te tyre 25-14 , Mirpo ne qerekun e dyte Teodo rikthehet ne loje dhe e mbyll pjesen e pare 41-40, Teodo ishte me e mire edhe […]

Basketboll-nga-takimi-Sigal-Prishtina-Peja

Peja luan kunder Teodos

Ballkan Liga Peja sonte do ta zhvilloj ndeshjen e radhes ne Ballkan Liga ku do te ndeshet me Teodon ne Tivat , kjo ndeshje zhvillohet prej ores 18:00 , Peja ka bere ndryshime ne formacion para ketij takimi ku ka larguar Pulkon e Simovicin ndersa ne radhet e veta ka sjellur Rugoven e Petkovicin.

Rezultatet