Votoni – Majlinda Kelmendin për xhudisten më të mirë të vitit 2016
Shpat Zeka e Fjolla Kelmendi xhudistët më të mirë në turneun “Adem Jashari” në Prishtinë
KB Peja, transferon superbasketbollistin Cameron Rundles


Te tjera
big

Majlinda me një potez e rrëzon Big Mamen (Video)

Këngëtarja e njohur Big Mama është pranë publikut shqiptar çdo të dielë, përmes emisionit të saj “Mama’s trip”. Risi në emisionin e saj këtë vit kanë qenë vizitat nëpër qytete të ndryshme të Kosovës, gjersa destinacioni i radhës për emisionin e ri të këngëtares ka qenë qyteti i Pejës. Në YouTube është publikuar promoja e […]

bernardi

Gjest emocionues i talentit pejan, Bernard Berisha (Video)

Ky është talenti pejan i cili dita ditës po pëlqehet shumë nga simpatizuesit e futbollit në Rusi. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha, momentalisht mbron ngjyrat e klubit Anzhi Makhachkala në Preimier Ligen Ruse. Bernardi i cili përveq sukseseve në futboll, cilesohet edhe me zemërgjërsin e ti. Shikoni gjestin e ti drejtuar një tifozi […]

kb

Mposhtet KB Peja

Sigal Prishtina ka fituar me një pikë diferencë ndaj Pejës (85-84) në derbin e vlefshëm për fazën e dytë të Ligës Ballkanike. Dy skuadrat zhvilluan një takim atraktiv për shikuesit, ashtu si ndodh rëndom kur takohen këta dy rivalë. Sfida nisi më mirë për nikoqirët, të cilët e mbyllën çerekun e parë me nëntë pikë […]

majlinda1

Majlinda Kelmendi, e artë në Paris

Majlinda Kelmendi, pas rikthimit nga lëndimi shpartallon kundërshtaret  në Grand Slemin e Parisit. Ndërsa, Distria Krasniqi ka aritur të rënditen në vendin e 5-të dhe Nora Gjakova në vendin e 7-të. Më poshtë mund ta shihini edhe ecurin e meqeve të kampiones.   Dueli parë:  KELMENDI, Majlinda (KOS)  vs  SCHWARTZ, Roni (ISR), Dueli dytë: KELMENDI, Majlinda […]

Rezultatet