Botoxi tani zëvendësohet nga bananja

7 December, 2015 | 10:02 pm

Tendenca për tu dukur më të ri është botoxi. Por ai ka edhe rivalë. Edhe pse mund të duket e pabesueshme, nëse aplikoni shpesh maska me banane në fytyrën tuaj do të shihni vertetë ndryshime. Ajo e lë fytyrën të butë dhe i jep shkëlqim.

Bëni një pure një gjysmë babane të pjekur dhe aplikojeni butësisht në fytyrë dhe në qafë. Lëreni të veprojë për 10 deri në 20 minuta, pastaj shplajeni atë me ujë të ftohtë, transmeton opinion.al.

Një tjetër recetë popullore është maska me 1/4 filxhan kos, 2 lugë mjaltë dhe 1 banane e vogël.

Bananet gjenden kudo. Jepini vetes mundësinë të relaksohuni për 20 minuta duke mos menduar për asgjë dhe fytyra juaj do të duket më e re dhe e gjallë./klankosova/
Ndalohen të gjitha shkrimet dhe komentet që përmbajnë gjuhë diskriminuese,denigruese, të urrejtjes apo të nxitjes së veprimeve penale