Thursday, 23 March 2017

Artikuj të tjerë

20150119125012240620

Kosova me vetëm 14.8 për qind menaxhere femra

Gati një e treta e të gjitha bizneseve në mbarë botën sot janë në pronësi ose menaxhohen nga gratë, thuhet në studimin e Organizatës Ndërk...

Lexo më shumë
bjork-2007-bernhard-kristinn-2-01

Albumi i ri i Bjorkut, ne mars

Artistja e famshme islandeze, Björk ka njoftuar përmes profilit të saj në Facebook, se albumi i saj më i ri “Vulnicura” do të jetë në duar...

Lexo më shumë
millaku-ramadan-muja-duhet-t-euml-vet-euml-shkarkohet_hd

Gratë në Asamblenë e Prizrenit reagojnë ndaj fyerjeve që i janë bërë koleges së tyre Millaku

Grupi joformal i Grave të Asamblesë Komunale të Prizrenit ka reaguar ndaj fyerjeve që i janë bërë koleges së tyre, Drita Millaku, nga drejtori...

Lexo më shumë
images

Disa nga veprat e Johan Sebastian Bah-ut mund t’i ketë shkruar gruaja e tij

Sipas një dokumentari premierë në Londër, disa nga veprat më të famshme të “babait të të gjitha harmonive”, Johan Sebastian Bah, mund të...

Lexo më shumë
savvy-auntie-melanie-notkin-laptop-2

Beqare dhe pa fëmijë!!

E di çfarë po mendoni. Mund ta lexoj në fytyrën tuaj, buzëqeshje e hutuar, dremitje jobindëse, ballë pak i rrudhur. Ju po mundoheni të kup...

Lexo më shumë
10622930_10152287627840566_7364846422719451026_n

Yllka Gashi në mbështetje të fëmijëve me nevoja të veqanta

Me 9 Tetor 2014, aktorja e njohur Kosovare Yllka Gashi ju ka bashkuar Save the Children në Kosovë si ambasadore, për të mbështetur fushatën ton...

Lexo më shumë
Coco Chanel

Coco Chanel – Femra e cila ka bërë histori

Coco Chanel po të ishte gjallë do ti kishte 130. Me 19 gusht është shënuar 130 vjetori i lindjes së legjendares Coco. Ajo ka bërë që femrat t...

Lexo më shumë
force-femra

Kjo quhet forcë: Kanë hequr dorë nga punët stabile për të ndjekur ëndrrat e tyre

Shumë femra shkojnë në punë vetëm për të fituar para, ndërsa kohën e lirë, nëse kanë, ia kushtojnë pasionit të tyre dhe sendeve që i b...

Lexo më shumë
femer-cikel-hormonal

Femra, a e dini cila është dita më e mirë për debate? Kur duhet të shkoni në mamografi? Kur në depilim?

Mësoni cila është koha e duhur për mamografi, depilim ose debate. Femra, a e dini cila është dita më e mirë për debate? Kur duhet të shko...

Lexo më shumë
7810232162_d89f3d3bbc_z

Ç’është arti, ?

Arti është veprimtari krijuese artistike, e shpikur nga njeriu, për dallim nga veprat e natyrës, që pasqyron ambientin që na rrethon nëpërmje...

Lexo më shumë
1168416.large

Suksesi më i madh është të jesh njeri i mirë

Më mirë të më urrejnë për atë që jam, se sa të më duan për atë që nuk jam! Kurrë në asnjë mënyrë nuk guxojmë me harru faktin se m...

Lexo më shumë
34693400_44526100

Ja 13 femrat më suksesshme në biznesin kosovar

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka lavdëruar në konferencën “Femrat që udhëheqin zhvillimin ekonomik në Evropën Juglindore” që u m...

Lexo më shumë